Autoprezentacja, czym jest i jak ją przygotować?

Dodano: 2022-11-24

Sztuka przedstawienia swojej osoby w korzystnym świetle jest bardzo przydatna w życiu codziennym, lecz wcale niełatwa do opanowania. Większość z nas obawia się wystąpień publicznych z wielu powodów dlatego dobrze jest znać tajniki, które pomogą nam sobie z tym poradzić.

Uczestnicy projektu RECEPTURY W ALMANACHU mieli okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez aktora Teatru Maska w Rzeszowie, które miały te umiejętności doskonalić.

Pan Kamil Dobrowolski wprowadził podczas warsztatów tak przyjazną atmosferę, że cała trema zniknęła, a dzieci poczuły się bezpiecznie i pewnie. Dobra zabawa otworzyła je na spontaniczne działania i zachęciła do przełamywania własnych barier. Uczestnicy projektu poznali różne techniki aktorskie oraz ćwiczenia oddechowe pozwalające przekazać publiczności emocje, nauczyli się również improwizować, a co najważniejsze świetnie się bawili przy odgrywaniu różnych scen.

Zdobyte umiejętności na pewno wykorzystają w przyszłości, a kto wie, może kiedyś tak jak Ignacy Łukasiewicz, będą prowadzić poważne biznesowe rozmowy, które nie będą już dla nich żadnym problemem.

Wartością dodaną tych warsztatów było to, że Pan Kamil zagrał rolę Franka w filmie "Łukasiewicz - nafciarz, romantyk". Dzięki temu dzieci poznały kulisy powstawania filmu biograficznego, ale dowiedziały się również wielu ciekawostek o samym Łukasiewiczu i spojrzały na tę znaną postać z innej perspektywy, oczami aktora grającego w filmie. To było dla nich ważne doświadczenie.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Dzieci Kapitana Nemo" - Edycja III.